LogoAqua-Gel®
Sterilní hydrogelové krytí

Novinka

na popáleniny, poranění kůže,
odřeniny, léčbu bércových vředů, proleženiny

Co je AquaGel?


AQUA-GEL okamžitě tlumí bolest a uklidní ránu.
Výměna obvazu je jednoduchá a bezbolestná


AquaGel je určen na popáleniny, vředy, proleženiny, odřeniny a jiná těžko se hojící rozsáhlá poškození kůže.

Unikátní struktura obvazu představuje bariéru pro bakterie zvenku a současně umožňuje pokožce dýchat.

Díky vysokým absorpčním schopnostem obvazu AquaGel jsou z rány odstraňovány nečistoty, sekret, fibrin a nekrotická tkáň.
Snímání hydrogelového obvazu AquaGel je bezbolestné. Nepoškozuje mladou narůstající kůži a díky tomu je vyléčená kůže hladká.

AquaGel je dokonale elastický a flexibilní, což umožňuje aplikaci i na místech, jako je tvář nebo klouby.

Aquagel je trasparentí, což umožňuje observaci rány a tím i snížení četnosti převazů. Díky svým vlastnostem se může používat i jako sekundární obvaz pres léky a preparáty aplikované přimo na ránu.

Vysoký obsah vody ve struktuře obvazu má uklidňující účinky v případech povrchových popálenin nebo otoků způsobencýh např. bodnutím hmyzu.+ Aplikace AQUA-GELu na postižené místo


+ Popáleniny prvního stupně

Při popáleninách je nejdůležitější ochlazení postiženého místa a co nejrychlejší překrytí rány obvazem AQUA-GEL. Díky svému chladivému účinku AQUA-GEL zmírní bolest a zabrání tvorbě puchýřů. Vzhledem k tomu, že AQUA-GEL se doporučuje skladovat v chladničce, není nutno ochlazovat postižené místo studenou vodou, stačí jednoduše přiložit AQUA-GEL na ránu.


+ Popáleniny druhého a třetího stupně

Při popáleninách vyšších stupňů použijte AQUA-GEL jako první pomoc a následně vyhledejte lékaře. Včasným použitím AQUA-GELu usnadníte práci lékařům a zmírníte stupeň poškození kůže popálením.


+ Odřeniny a drobné řezné rány

Odřená místa znečištěná štěrkem, pískem či jinými nečistotami nemusíte dezinfikovat. Stačí přiložit na ránu AQUA-GEL, překrýt jednou vrstvou běžného obvazu, případně fixovat prubanem. AQUA-GEL představuje účinnou bariéru proti vnější infekci, zabraňuje tvorbě strupů a následně vzniku jizev.